Jak długo trzeba ćwiczyć z trenerem personalnym?

Zapisz się na pierwszy trening personalny

Jak długo trzeba ćwiczyć z trenerem personalnym?

Systematyczna aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla utrzymania pełni zdrowia. Osoby, które decydują się na regularne treningi na siłowni, muszą pamiętać, że w osiągnięciu odpowiednich efektów kluczową rolę odgrywa prawidłowa technika każdego ćwiczenia. Jeżeli więc nie jesteś zaznajomiony z prawidłowymi wariacjami treningowymi, dobrą opcją jest rozpoczęcie przygody ze sportem pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Zobaczmy, jak długo należy ćwiczyć z trenerem personalnym, aby uzyskać dobre rezultaty.

Ile minimum czasu potrzeba, aby zbudować formę?

Doświadczony trener personalny już od samego początku będzie mógł wstępnie ocenić, ile czasu trzeba będzie ćwiczyć, aby osiągnąć wyznaczone cele. Wiele zależy od tego, na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Wiadomo, że osoby, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły i są w słabej formie, będą musiały najpierw zbudować kondycję, zanim zaczną na dobre rozwijać mięśnie. Nie da się uogólnić ile czasu potrzeba na treningi pod okiem trenera personalnego, ponieważ każdy klient może mieć różne cele i potrzeby oraz potrzebować indywidualnego podejścia.

Szacuje się, że minimalny okres czasu, na jaki warto zaangażować trenera, aby dobrze poznać techniki ćwiczeń i osiągnąć odpowiednie rezultaty, wynosi 3 miesiące. Nie jest to jednak regułą, dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z instruktorem i ustalić z nim indywidualne warunki współpracy.

Ćwiczenia z trenerem personalnym, a cel treningów

Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć fizycznych warto zastanowić się nad celem treningów. Wiele osób decyduje się na pomoc trenera personalnego w zakresie odchudzania, innym zależy na rozbudowie masy mięśniowej, a niektóre osoby chcą po prostu poprawić kondycję. Okres treningów pod okiem specjalisty zależy więc w dużej mierze od ustalonych celów. Jeżeli chcesz schudnąć, możesz ćwiczyć z trenerem aż do osiągnięcia ustalonej liczby kilogramów. Podobnie jest z budową masy mięśniowej czy kondycji. Trener prywatny jest do dyspozycji swojego klienta tak długo, jak ten go potrzebuje.

Trenerzy personalni pomagają nie tylko osobom zdrowym. Do profesjonalisty zgłaszają się także osoby z dużą nadwagą lub chorobami przewlekłymi. W takich przypadkach należy nastawić się na dłuższą współpracę, ponieważ cały plan treningu musi zostać dokładnie przygotowany i dostosowany nie tylko do oczekiwań klienta, ale też jego stanu zdrowia. Tutaj już na początku warto przygotować się na minimum 12 miesięcy ćwiczeń z trenerem.

Czy  czas współpracy z trenerem trzeba określać już od początku?

Większość trenerów personalnych wręcz odradza takie działanie. Często okazuje się, że dopiero po rozpoczęciu współpracy klient decyduje, czy przygotowane treningi personalne mu odpowiadają. Osoby początkujące mogą zdecydować się na ćwiczenia ze specjalistą początkowo na okres jednego miesiąca, a następnie zdecydować, czy chcą kontynuować współpracę. Wiele osób po kilku miesiącach dochodzi do wniosku, że posiadają już dostatecznie dużą wiedzę, aby ćwiczyć samodzielnie, bez nadzoru specjalisty.