Jak ćwiczenia poprawiają twoje samopoczucie?

Zapisz się na pierwszy trening personalny
Ile kosztuje trener personalny?

Jak ćwiczenia poprawiają twoje samopoczucie?

Myśląc o sporcie przede wszystkim skupiamy się na ładniejszej sylwetce. Tymczasem aktywność fizyczna to również pierwszy krok do poprawy całego naszego zdrowia, także psychicznego! W jaki sposób aktywność fizyczna poprawia twoje samopoczucie?

Ćwiczenia to profilaktyka w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych – nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bowiem ruch wspomaga układ krążenia, a tym samym zmniejsza ryzyko miażdżycy czy zawału serca. Aktywność fizyczna to również przeciwdziałanie depresji, dlatego że właściwie dobrane ćwiczenia znacząco poprawiają samopoczucie.

Jak ćwiczenia wpływają na twój organizm?

Wszyscy wiemy, że sport wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, przede wszystkim dlatego, że pozwala zachować prawidłową masę ciała, przeciwdziałając cukrzycy czy chorobom serca. Ale ćwiczenia – szczególnie trening cardio – przede wszystkim dotleniają nasz organizm, dzięki czemu czujemy się bardziej wypoczęci, lepiej śpimy.

Dłuższy, mocniejszy sen to z kolei lepsze ogólne samopoczucie, dzięki czemu mamy energie do dalszego działania. Ale to nie wszystko, co mogą zafundować nam regularne treningi.

Hormon radości – endorfiny

Regularna aktywność fizyczna wpływa na nasz układ hormonalny. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku problemów z tarczycą. Jednak nie tylko osoby z Hashimoto zauważą, jak trening wpływa na ich hormony.

Ćwiczenia wspomagają wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia i zwiększają libido. Dzięki temu jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do świata, co przekłada się na ogólne samopoczucie. Nie bez powodu trening fizyczny zaleca się osobom zmagającym się z depresją – pamiętajmy jednak, że sama aktywność fizyczna nie jest tu lekarstwem, a jedynie dodatkowym elementem, który ma pomóc w walce z chorobą.

Zmiana sylwetki również przyczynia się do poprawy samopoczucia – widząc zmiany i kolejny eta w dążeniu do wymarzonej sylwetki patrzymy na siebie znacznie przychylniejszym wzrokiem, co poprawia nasze ogólne samopoczucie.

Radość z życia, czyli trening, który ma znaczenie

Większe libido, wysyp endorfin i dotlenienie organizmu – te trzy elementy sprawiają, że życie staje się piękniejsze, a ty masz więcej energii na nowe wyzwania. Osoby, które regularnie trenują dużo lepiej rozwiązują trudne zagadnienia, świetnie radzą sobie również z organizacją czasu.

Jeśli zatem nie czujesz pełni szczęścia, twoje libido jest niskie lub masz problemy ze snem, pomyśl o regularnej aktywności fizycznej. Trener personalny pomoże ci w dobraniu odpowiednich ćwiczeń, które nie będą męczące, ale sprawią ci jeszcze więcej radości. Być może będzie to siłownia, albo regularne bieganie? Jeśli nie to jest tym, co sprawia ci radość może długi spacer lub basen? Nie bój się eksperymentów i zadbaj o swoje zdrowie w każdym aspekcie. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne, bowiem w zdrowym ciele, zdrowy duch!