Aktywność? Ale co wybrać?

Zapisz się na pierwszy trening personalny

Aktywność? Ale co wybrać?

Nadszedł moment, w którym dojrzałeś(aś) do tego aby zrobić coś pożytecznego dla swojego ciała i lepszego samopoczucia.

Rynek oferuje dziś szeroką gamę zajęć sportowych i rekreacyjnych . Dostępne są sporty walki, pływalnie, ścianki wspinaczkowe, fitness kluby, hale z ofertą gier zespołowych, szkoły tańca, rozgrywki firmowe, itp. Stoisz przed dylematem co wybrać? Co będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie i przy okazji co będzie sprawiło Ci satysfakcję?

A może fitness klub? Kilka słów o zaletach…

Kluby fitness to miejsca dostępne dla klientów 7 dni w tygodniu od 6:30 do 23:00 z wyjątkiem weekendów bo wtedy godziny pracy klubów są skrócone (w TI jest to 8:00-22:00). Dla entuzjastów nocnej aktywności pojawiły się już na rynku kluby 24h. Liczby prężnie funkcjonujących klubów fitness można śmiało liczyć w dziesiątkach. W Twojej dzielnicy jest ich przynajmniej kilka. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że znajdziesz jakiś blisko swojego domu lub na trasie dom-praca. Jeśli więc mówimy o zaletach to na pewno podkreślić należy dostępność i oszczędność czasu. Myślę, że jest duża szansa na to aby w natłoku zajęć wygospodarować 60-90 min przed rozpoczęciem pracy albo po jej zakończeniu. Nie jesteś zmuszony (a) pędzić na konkretną godzinę ( wyjątek to pożądane zajęcia fitness).

Oferta klubu a więc czym zająć swój czas w takim miejscu?

Siłownia oferuje urządzenia cardio i pracę nad wytrzymałością, spalaniem tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu : bieżni, rowerów, stepperów, orbitreków, ergometrów wioślarskich, climberów i innych urządzeń.

Możesz ćwiczyć konkretną grupę mięśniową lub ruch z użyciem maszyn, wyciągów, ciężarów wolnych (czyli sztang, hantli), przyborów typu: piłka gimnastyczna, bosu, poduszki sensomotoryczne lub z oporem własnego ciała. Jeżeli nie masz wiedzy jak ćwiczyć aby w/w urządzenia efektywnie wykorzystać zawsze możesz zwrócić się o pomoc w tej materii do instruktora lub umówić się na rozpisanie planu treningowego bądź trening personalny. Jak widać możliwości jest sporo.

W salkach fitness możesz ćwiczyć w grupie a to dodatkowa motywacja. Wachlarz zajęć jest ogromny. Do dyspozycji mamy: zajęcia z choreografią, wzmacniające z użyciem np. taśm, rozciągające spalające tkankę tłuszczową i wiele innych w zależności od oferty klubu.

To podstawowe rodzaje aktywności, które możesz wykonywać w takich miejscach. Wiele z nich oferuje dodatkowe atrakcje w postaci: sauny zajęć ze sportów walki i innych.

Na koniec pamiętajmy o jednej bardzo ważnej zasadzie. Wybrana aktywność fizyczna powinna sprawiać przyjemność.

Trener Personalny, Trener przygotowania motorycznego Warszawa
fitness klub Ursynów

mgr Marcin Paluch