ZAPALENIE GŁOWY DŁUGIEJ MIĘŚNIA DWUGŁOWEGO RAMIENIA.

Zapisz się na pierwszy trening personalny
głowa długa bicepsa

ZAPALENIE GŁOWY DŁUGIEJ MIĘŚNIA DWUGŁOWEGO RAMIENIA.

Obawy:

– ból na przedniej stronie ramienia w miejscu przebiegu ścięgna w bruździe, zwłaszcza podczas testu oporowanego uniesienia wyprostowanej kończyny (ruch zgięcia w stawie ramiennym)
– tkliwość dotykowa na przebiegu ścięgna

Etiologia:

Mięsień dwugłowy jak sama nazwa wskazuje posiada dwie głowy: długą i krótką. Ta pierwsza biegnie po przednim brzegu kości ramiennej, wewnątrz torebki stawowej stawu ramiennego, zawija się na głowie kości ramiennej i przyczepia do łopatki. Do jego zapalenia dochodzi głównie u sportowców: miotaczek, pływaków, ciężarowców, golfistów.

Leczenie:

Przede wszystkim, standardowo odpoczynek i chłodzenie co godzinę przez 10-15min, aż do ustąpienia objawów. Warto również skonsultować się ze specjalistą. Żeby zmniejszyć proces zapalny możesz wykupić Ibuprofen, ale lepiej wcześniej zasięgnij języka, czy na pewno możesz go zażywać. Jeżeli zapalenie będzie się utrzymywać lekarz może zalecić ostrzyknięcia sterydami. Rehabilitant pomoże dobrać odpowiednie rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające i wykona masaż poprzeczny, żeby zapobiec tworzeniu poprzecznych blizn.

Trener osobisty, Trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta Warszawa, fitness klub Ursynów

mgr Katarzyna Spyrko-Śmietanko