Regulaminy dotyczące klubu

REGULAMINY DOTYCZĄCE KLUBU

Regulamin zajęć grupowych prowadzonych przez TI Health Club.

Uczestnictwo w zajęciach grupowych możliwe jest po uprzednim pobraniu żetonu w Recepcji Klubu.

*** Klub zastrzega sobie prawo do wyznaczania limitów osób w klubie oraz na zajęciach.

*** Po zakończeniu zajęć, uczestnicy zobowiązani są do odniesienia używanego sprzętu na miejsce, w którym znajdował się przed rozpoczęciem zajęć.

*** Uczestnicy zajęć grupowych są zobowiązani do bezwzględnego dostosowania się do poleceń instruktora, wynikających z toku zajęć, a także do niezakłócania ich przebiegu.

*** Osoby uczestniczące w zajęciach zobowiązane są, przed rozpoczęciem ćwiczeń, do poinformowania instruktora o ewentualnych chorobach lub dolegliwościach zdrowotnych.

*** Na sali do zajęć grupowych mogą przebywać osoby tylko powyżej 16 roku życia

*** Na zajęcia należy przychodzić punktualnie – pracownik recepcji lub instruktor, ma prawo nie zezwolić osobom spóźnionym na dołączenie do ćwiczących po rozpoczęciu zajęć.

*** Wejście na salę do zajęć grupowych dozwolone jest tylko w czystym obuwiu sportowym, zmienionym na terenie klubu.

** Niedozwolone jest otwieranie okien w klubie, oraz samodzielne regulowanie klimatyzacji oraz sprzętów znajdujących się na sali 

Regulamin treningów personalnych

TI Health Club zapewnia najwyższej jakości nadzór merytoryczny prowadzonych w swojej placówce usług treningów personalnych. Jakość tego nadzoru potwierdzona jest posiadanymi przez kadrę zarządzającą tytułami naukowymi i certyfikatami. Trenerzy gwarantują prowadzenie Treningów Personalnych z pełnym zaangażowaniem, zgodnie z posiadaną wiedzą i adekwatnie do głównego celu treningowego klienta.

*** TI Health Club umożliwia prowadzenie Treningów Personalnych na specjalnie do tego celu wyposażonej powierzchni. Trening opłacany jest każdorazowo na recepcji klubu w dniu kiedy się odbył.

*** Klient może odwołać trening personalny bez żadnych konsekwencji do godziny 21-ej dnia poprzedniego jeśli trening był zaplanowany do godziny 12-ej i na 6h przed jego planowym rozpoczęciem jeśli był zaplanowany po godzinie 12-ej. W innym przypadku trening zostaje uznany jakby się odbył i klient zobowiązuje się do jego opłacenia. Jeśli trening nie odbędzie się w planowym terminie z winy Trenera, zostaje wyznaczony nowy termin i klient otrzymuje jeden trening gratis. Treningi Personalne z Trenerami TI Health Club mogą się odbywać jedynie na terenie klubu TI Health Club.

*** W przypadku stwierdzenia przez TI Health Club naruszenia niniejszego zapisu, Klub zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji dalszych wykupionych przez Klienta usług, bez prawa do zwrotu środków związanych z wykupieniem tych usług.

*** Klient zobowiązuje się do udzielenia Trenerowi wszelkich niezbędnych dla bezpieczeństwa zajęć informacji dotyczących swojego stanu zdrowia, przebytych chorób, urazów oraz innych ewentualnych ograniczeń. Klient oświadcza, iż nie ma żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń fizycznych i przed rozpoczęciem treningów skonsultował się w tej sprawie z lekarzem. Jeżeli takie przeciwwskazania ujawnią się podczas treningów prowadzonych na terenie TI Health Club, nie będą podstawą roszczeń odszkodowawczych Klienta wobec Klubu.

***Każdemu klientowi przysługuje prawo do skorzystania z treningu promocyjnego (100zł) tylko raz.

 

Ogólne warunki świadczenia usług w Klubie „TI Health Club”

Niniejsze Ogólne warunki świadczenia usług w TI Health Club, firmy TreneIndywidualny.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Ciszewskiego 15, 02-777, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawa, Wydział XIII pod numerem KRS 0000383427, NIP 9512336802, kapitał zakładowy 7150 zł, określają prawa i obowiązki osób (zwanych dalej Członkami Klubu ) korzystających z Fitness Klubu przy ul. Ciszewskiego 15 w Warszawie (zwanym dalej Klubem).

Postanowienia ogólne

    1. TrenerIndywidulany.pl świadczy usługi rekreacyjno-sportowe w obiekcie zwanym dalej Klubem, dla Członków Klubu.
    2. Członek Klubu, upoważniony jest do korzystania z usług Klubu w zakresie określonym tytułem zakupionego w Klubie abonamentu. Wykupienie członkostwa jest równoznaczne z wniesieniem opłaty wpisowej, w ramach której Członek ma prawo wykorzystać wybrane, oferowane przez Klub usługi dodatkowe (trening personalny i konsultacja dietetyczna). Rezygnacja Członka Klubu z zakupionego abonamentu, lub brak jego przedłużenia jest równoznaczna ze skreśleniem z listy członków Klubu. Klub dopuszcza możliwość wykupienia członkostwa również przez osoby korzystające z kart firm partnerskich. Członkostwo jest wtedy aktywne przez cały okres korzystania przez Członka z usług Klubu, pod warunkiem posiadania przez cały ten okres aktywnej karty partnerskiej. Rezygnacja Członka z karty partnerskiej jest równoznaczna z wykreśleniem z listy członków Klubu.
    3. Na terenie Klubu działa partnerski podmiot TI SPORTS CLUB, ofertujący swoim członkom „pakiety #poZdro”. Członkostwo w Klubie uprawnia posiadaczy tego pakietu do korzystania z określonych zniżek na wybrane usługi i towary sprzedawane przez Klub lub podmioty z nim współpracujące w zakresie zgodnym z aktualną ofertą. Klub zobowiązuje się do informowania członków Klubu o zakresie „pakietu #poZdro”, który jest na bieżąco uaktualniany.
    4. Dostęp do infrastruktury klubu jest możliwy również dla osób, które korzystają z usług oferowanych przez inne podmioty działające na terenie klubu i nie posiadają karty członkowskiej pod warunkiem okazania przy wejściu i pozostawienia dokumentu potwierdzającego tożsamość.
    5. Informacje o godzinach otwarcia Klubu są udostępnione w serwisie internetowym Klubu www.trenerindywidualny.pl oraz na terenie Klubu. TrenerIndywidulany.pl sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany godzin otwarcia Klubu.
    6. Wykonywanie ćwiczeń oraz korzystanie z dostępnych w Klubie urządzeń i usług odbywa się na własną odpowiedzialność Członka Klubu.
    7. TrenerIndywidualny.pl Sp. z.o.o. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez Członków Klubu, o ile nie wynikają one z przyczyn leżących po stronie TrenerIndywidualny.pl Sp. z o.o.
    8. Każdemu Członkowi Klubu przysługuje możliwość korzystania z odpłatnej opcji treningu indywidualnego, masaży i innych zabiegów terapeutycznych oraz porad dietetycznych prowadzonych wyłącznie przez osoby wskazane przez TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o.
    9. TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do ograniczenia dostępu do niektórych urządzeń i wyposażenia Klubu.
    10. Wszystkie rzeczy wydane przez Klub, a używane przez Członków Klubu są własnością Klubu i podlegają zwrotowi. Nie dopuszcza się wynoszenia rzeczy stanowiących własność Klubu poza jego teren.
    11. W momencie wypożyczenia kluczyka do szafki osoba korzystająca z infrastruktury Klubu, zobowiązana jest do pozostawienia karty członkowskiej lub 30 zł. W przypadku gdy kluczyk zostanie zgubiony bądź uszkodzony opłata nie podlega zwrotowi.
    12. TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o. ma prawo do rozwiązania lub zmiany terminu prowadzenia zajęć grupowych po wcześniejszym powiadomieniu o tym Członków Klubu na stronach internetowych www.trenerindywidualny.pl
    13. Zabrania się dokonywania wszelkich regulacji urządzeń technicznych takich jak klimatyzacja, sprzęt radiowo-telewizyjny itp.
    14. TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zamknięcia Klubu lub jego części z powodu prowadzonych prac remontowych lub modernizacyjnych, czy też z innego powodu związanego z działaniem Klubu. Członkowie Klubu zostaną poinformowani na stronach internetowych www.trenerindywdualny.pl, o wszystkich terminach, w których Klub będzie zamknięty. Klub ma prawo zaproponować Członkowi Klubu alternatywną placówkę, w której wykupiony abonament będzie obowiązywał.
    15. Członek Klubu zobowiązany jest do:
      • Postępowania zgodnego ze szczegółowymi postanowieniami innych Regulaminów obowiązujących na terenie Klubu. Regulaminy te są dostępne w pomieszczeniach, których dotyczą oraz w recepcji Klubu.
      • Stosowania się do zasad użytkowania poszczególnych pomieszczeń Klubu oraz znajdujących się w nich urządzeń.
      • Odkładania sprzętu po skończonym ćwiczeniu na przeznaczone do tego miejsce.
      • Powstrzymywania się od zachowań mogących zakłócić korzystanie z usług Klubu przez innych Członków Klubu.
      • Przestrzegania zasad higieny osobistej pod rygorem skreślenia z listy Członków Klubu.
      • Podczas treningu obowiązuje limit obciążenia – zabrania się samodzielnego korzystania z obciążeń przekraczających 200 kg. Trening z większymi obciążeniami możliwy jest tylko pod nadzorem i za zgodą trenera zatrudnionego w TI Health Club.
      • Rzucania obciążeniami z wyjątkiem strefy do tego przeznaczonej
      • Noszenia w pomieszczeniach przeznaczonych do ćwiczeń odpowiedniego, zmienionego stroju i obuwia sportowego. W siłowni i salach fitness nie wolno ćwiczyć w klapkach.
      • Używania ręczników w trakcie ćwiczeń, w celu utrzymania urządzeń i wyposażenia Klubu w czystości.
      • Spożywania posiłków i napojów w miejscach do tego przeznaczonych.
      • Nie wnoszenia na teren klubu szklanych i otwartych naczyń z napojami.
      • Przychodzenia na zajęcia grupowe punktualnie. Ze względów bezpieczeństwa nie jest dopuszczone wchodzenie na salę ćwiczeń po rozpoczęciu zajęć.
      • Zakończenia treningu najpóźniej 15 minut przed zamknięciem Klubu oraz opuszczenie Klubu najpóźniej o godzinie zamknięcia Klubu.
      • Podporządkowania się zarządzeniom firmy TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o. i poleceniom obsługi Klubu.
      • Zabrania się na terenie Klubu spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu oraz używania narkotyków, środków odurzających i środków psychotropowych.
      • Osoby pozostające pod wpływem w/w środków nie zostaną wpuszczone na teren Klubu, lub zostaną z niego usunięte w przypadku wykrycia pozostawania pod wpływem tych środków.
      • Kategorycznie zabrania się przebywania w Klubie dzieciom poniżej 16-ego roku życia, wyjątkiem jest trening pod opieką osoby uprawnionej. O w/w uprawnieniu decyduje Klub.
      • W Klubie bez opieki trenera mogą ćwiczyć osoby od 16-ego roku życia za pisemną zgodą opiekuna prawnego.
    16. TrenerIndywidualny.pl sp. z o.o. informuje, że szafki w szatniach służą tylko do pozostawiania ubrań i butów. Jeżeli klient ma przy sobie inne rzeczy, jest zobowiązany poinformować o tym recepcję Klubu. Jeżeli Klient ma przy sobie rzeczy wartościowe recepcja musi udostępnić mu depozyt. Członek Klubu powinien zwolnić szafkę przed wyjściem z Klubu. Niezwolnione szafki po zamknięciu Klubu mogą zostać komisyjnie opróżnione. Klub nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez Klienta poza szafką.
 

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

w Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o.

[wersja obowiązująca od dnia 15 lutego 2024 r.]

Na mocy uchwały Zarządu Spółki Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z dnia 15 sierpnia 2024 r. wprowadza się niniejszy dokument pn. „Standardy Ochrony Małoletnich”.

Podstawa prawna: art. 22b, art. 22c Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. 2023 poz. 1304 z późn.zm.).

Wszystkie osoby zatrudniane przez Spółkę – bez względu na podstawę zatrudnienia (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna, umowa o współpracy itp.) – mają obowiązek stosować postanowienia niniejszego dokumentu. Spółka ma prawo żądać od ww. osób potwierdzenia na piśmie zobowiązania do stosowania zasad przewidzianych w niniejszym dokumencie.

Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. (zwana dalej „Spółką”) w ramach przedmiotu swojej działalności prowadzonej na terenie obiektu znajdującego się w Warszawie przy ul. Ciszewskiego 15 zajmuje się m.in. organizacją działalności rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich indywidualne lub grupowo podczas prowadzonych zajęć. Z tego względu, na Spółce ciąży szczególny obowiązek dbałości o dobro małoletnich, o stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska do korzystania z usług Spółki poprzez skuteczne przeciwdziałanie przemocy oraz ochronę dzieci przed wszelkimi formami krzywdzenia

Jednym z przejawów tej dbałości jest przygotowanie i wdrożenie do stosowania niniejszego dokumentu pn. „Standardy Ochrony Małoletnich” o treści następującej:

I OBJAŚNIENIE POJĘĆ

1. Standardy – niniejszy dokument pn.: „Standardy Ochrony Małoletnich”.

2. Małoletni (Dziecko) – każda osoba do ukończenia 18. roku życia.

3. Personel lub Członek Personelu – osoba zatrudniona przez Spółkę bez względu na podstawę zatrudnienia (umowa o pracę, umowa cywilno-prawna, umowa o współpracy itp.).

4. Zarząd Spółki – osoba/osoby, które aktualnie są Członkami Zarządu Spółki,

5. Krzywdzenie Małoletniego – popełnienie czynu zabronionego lub czynu karalnego na szkodę Małoletniego (Dziecka) lub podjęcie jakiegokolwiek działania bądź zaniechanie powodujące zagrożenie lub naruszenie dobra Małoletniego (Dziecka).

6. Dane Osobowe Małoletniego – wszelkie informacje umożliwiające identyfikację Małoletniego (Dziecka), w szczególności takie jak imię, nazwisko, nr PESEL, wizerunek.

7. Opiekun Prawny Małoletniego – rodzic bądź przedstawiciel ustawowy Małoletniego (Dziecka) niebędący rodzicem, ustanowiony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W TRENERINDYWIDUALNY.PL SP. Z O.O.

8. Karta Interwencji – dokument wg wzoru ustalonego przez Zarząd Spółki, sporządzany w

każdym przypadku stwierdzenia Krzywdzenia lub podejrzenia Krzywdzenia Małoletniego.

9. Rejestr interwencji – rejestr prowadzony przez Zarząd Spółki lub przez osobę wyznaczoną przez Zarząd Spółki wg wzoru ustalonego przez Zarząd Spółki, w którym dokumentowane są przypadki interwencji w związku ze stwierdzeniem Krzywdzenia lub podejrzenia Krzywdzenia Małoletniego.

II GENERALNA ZASADA

Dobro osób Małoletnich jest naczelną wartością, którą kieruje się Spółka prowadząc działalność związaną z rekreacją, sportem oraz rozwijaniem zainteresowań przez Małoletnich, indywidualne lub grupowo podczas prowadzonych zajęć, co oznacza, że:

1. Każda osoba Małoletnia winna być traktowana z należnym jej szacunkiem oraz poszanowaniem jej godności.

2. Niedopuszczalne jest Krzywdzenie Małoletniego, w tym w szczególności stosowanie wobec niego przemocy w jakiejkolwiek formie.

3. Personel winien reagować w sytuacji Krzywdzenia Małoletniego lub zaistnienia uzasadnionego podejrzenia, że dochodzi do Krzywdzenia Małoletniego.

4. Spółka stosuje zasady bezpiecznej rekrutacji zgodnie z wymogami wynikającymi z przepisów prawa, w szczególności poprzez sprawdzenie w odpowiednich rejestrach karalności osób, które będą mieć kontakt z Małoletnimi w ramach wykonywania zadań służbowych.

III ZASADY BEZPIECZNYCH RELACJI MIĘDZY MAŁOLETNIM A PERSONELEM

1. W komunikacji z Małoletnimi należy zachować cierpliwość i szacunek.

2. Niedopuszczalne jest zawstydzanie, upokarzanie, lekceważenie lub obrażanie Małoletniego.

3. Nie wolno krzyczeć na Małoletnich. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia Małoletniego.

4. Należy unikać sytuacji pozostawania Członka Personelu z Małoletnim sam na sam w

pomieszczeniach nieobjętych monitoringiem, chyba że jest to uzasadnione szczególnymi

okolicznościami (np. zagrożenie życia/zdrowia Małoletniego).

5. Nie wolno zachowywać się w obecności Małoletnich w sposób niestosowny: używanie wulgarnych słów, gestów, żartów, czynienie obraźliwych uwag, nawiązywanie w wypowiedziach do aktywności bądź atrakcyjności seksualnej lub wykorzystywanie wobec Małoletniego relacji władzy lub przewagi fizycznej (zastraszanie, przymuszanie, groźby).

6. Obowiązuje zakaz dyskryminacji Małoletnich – ze względu na płeć, orientację

seksualną, sprawność/niepełnosprawność, status społeczny, etniczny, religijny, kulturowy,

światopogląd.

7. Zabronione jest nawiązywanie z Małoletnim jakichkolwiek relacji romantycznych lub seksualnych, czy składanie mu propozycji o nieodpowiednim charakterze. Dotyczy to także seksualnych komentarzy, żartów gestów, udostępniania Małoletnim treści erotycznych i pornograficznych bez względu na formę.

8. Zabronione jest proponowanie Małoletnim alkoholu, wyrobów tytoniowych, e-papierosów, napojów energetycznych, nielegalnych substancji, jak również używanie ich w obecności Małoletnich.

9. Kontakt fizyczny Członka Personelu z Małoletnim jest co do zasady niedozwolony. Wyjątkiem są sytuacje kiedy kontakt taki nie prowadzi do Krzywdzenia Małoletniego i jest uzasadniony okolicznościami – np. pokazanie prawidłowości układu ciała w trakcie ćwiczeń, udzielenie pierwszej pomocy, inne sytuacje zagrożenia życia/zdrowia Małoletniego. Należy w związku z tym przestrzegać następujących zasad:

1) Nie wolno bić, popychać, szturchać ani w jakikolwiek inny sposób naruszać integralności

fizycznej Małoletniego,

2) Nie wolno dotykać Małoletniego w sposób, który może być uznany za nieprzyzwoity bądź

niestosowny,

3) Nie wolno łaskotać, udawać walki z Małoletnimi czy prowadzić brutalnych zabaw fizycznych,

4) Kontakt fizyczny z Małoletnim nigdy nie może być niejawny bądź ukrywany, wiązać się z

jakąkolwiek gratyfikacją ani wynikać z relacji władzy,

5) W sytuacjach wymagających udzielenia Małoletniemu pomocy, należy unikać kontaktów innych niż niezbędne do udzielenia pomocy.

10. Nie wolno zapraszać Małoletnich do swojego miejsca zamieszkania/pobytu ani spotykać się z nimi poza godzinami pracy. Dotyczy to także kontaktów z Małoletnimi poprzez prywatne kanały komunikacji (prywatny telefon /e-mail, komunikatory, profile w mediach społecznościowych).

11. Jeśli zachodzi taka konieczność, właściwą formą komunikacji z Małoletnim lub jego Opiekunem prawnym poza godzinami pracy są kanały służbowe (e-mail, telefon służbowy).

IV OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH, W TYM WIZERUNKU MAŁOLETNICH

1. Dane osobowe Małoletnich mogą być przetwarzane przez Spółkę wyłącznie zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu

Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

2. Spółka zapewnia najwyższe standardy ochrony Danych Osobowych Małoletnich, poprzez zachowywanie podstawowych zasad w ich przetwarzaniu, tj.: legalności, celowości, minimalizacji danych, prawidłowości danych, ograniczenia przechowywania danych, integralności, poufności i rozliczalności danych.

3. Szczególnie przy zgłoszeniach/interwencjach dot. Krzywdzenia lub podejrzenia Krzywdzenia Małoletnich Spółka zapewnia ścieżkę poufną dla przetwarzanych Danych Osobowych Małoletnich.

4. Spółka przeprowadza analizę ochrony danych w fazie projektowania dla każdej planowanej usługi dotyczącej organizowania działalności rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez Małoletnich i dostosowuje adekwatne rozwiązania techniczne i organizacyjne celem zapewnienia zgodności z wymogami w ochronie danych osobowych (w tym bezpieczeństwa tych danych).

5. Dla poszczególnych usług świadczonych przez Spółkę obowiązują stosowne zasady wraz z opisem zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych (polityki prywatności są publikowane na stronie internetowej https://trenerindywidualny.pl)

6. Uznając prawo Małoletniego do prywatności i ochrony Jego dóbr osobistych, Spółka zapewnia ochronę wizerunku Małoletniego, poprzez wykluczenie prowadzenia nagrań zdjęciowych, filmowych (w ramach organizowanych zajęć o charakterze rekreacyjnym, sportowym lub związanym z rozwijaniem zainteresowań przez Małoletnich) w sposób bezprawny, w szczególności bez zgody Opiekunów Prawnych Małoletnich.

7. Opiekun Prawny Małoletniego – przed udzieleniem zgody na wykorzystanie wizerunku Małoletniego powinien być dokładnie poinformowany w jakim celu ma być przetwarzany ten wizerunek.

8. Należy unikać podpisywania zdjęć/nagrań informacjami identyfikującymi Małoletniego z imienia i nazwiska. Jeśli konieczny jest podpis, należy używać jedynie imienia Małoletniego.

9. Poprzez publikację wizerunku Małoletniego niedopuszczalne jest ujawnianie jakichkolwiek informacji wrażliwych dot. Małoletniego, w tym dot. stanu zdrowia, sytuacji materialnej etc.

10. Zakazuje się publikowania wizerunku Małoletniego w formach obraźliwych, ośmieszających, naruszających jego godność lub w jakikolwiek sposób naruszających dobra osobiste Małoletniego.

11. Zabronione jest utrwalanie wizerunku Małoletniego (filmowanie, nagrywanie głosu, fotografowanie) przez Personel dla celów prywatnych.

12. Dobrą praktyką jest uzyskiwanie także zgody Małoletniego, pomimo posiadania zgody Jego Opiekuna Prawnego.

V ZGŁOSZENIE KRZYWDZENIA LUB PODEJRZENIA KRZYWDZENIA MAŁOLETNIEGO

[dot. zgłoszeń dokonywanych przez osoby niebędące Członkami Personelu Spółki]

1. W przypadku Krzywdzenia Małoletniego na terenie obiektu prowadzonego przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. lub podejrzenia takiego Krzywdzenia, każda osoba będąca

świadkiem Krzywdzenia lub mająca podejrzenie Krzywdzenia (w tym osoba Małoletnia), powinna zgłosić tę okoliczność:

– jeśli zdarzenie ma miejsce na siłowni – najbliższemu trenerowi,

– jeśli zdarzenie ma miejsce w szatni – obsłudze w recepcji,

– jeśli zdarzenie ma miejsce na sali do zajęć grupowych – instruktorowi prowadzącemu zajęcia grupowe

– jeśli zdarzenie ma miejsce na pozostałych przestrzeniach obiektu – obsłudze w recepcji

– w sytuacjach nagłych dowolnej osobie z Personelu.

2. Członek Personelu, któremu zgłoszono Krzywdzenie Małoletniego lub podejrzenie Krzywdzenia powinien postępować zgodnie z zasadami przewidzianymi w pkt VI poniżej.

VI ZASADY I PROCEDURY PODEJMOWANIA INTERWENCJI PRZEZ PERSONEL W SYTUACJI KRZYWDZENIA LUB PODEJRZENIA KRZYWDZENIA MAŁOLETNIEGO:

1. W przypadku, gdy Członek Personelu zauważy na terenie obiektu prowadzonego przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. jakiekolwiek zachowanie innej osoby noszące znamiona Krzywdzenia Małoletniego, ma obowiązek w pierwszej kolejności podjąć działania zmierzające do wyeliminowania takich zachowań, w szczególności przez zwrócenie uwagi osobie dopuszczającej się tych zachowań oraz niezwłocznie zawiadomić o sytuacji swojego przełożonego. Menadżer w porozumieniu z członkiem Zarządu Spółki podejmuje decyzję, czy konieczne jest wezwanie Policji. Członek Personelu, który był świadkiem zdarzenia sporządza notatkę służbową (pisemną lub e-mail) zawierającą opis sytuacji i przekazuje ją Zarządowi Spółki.

2. W przypadku powzięcia przez Członka Personelu podejrzenia, że doszło do Krzywdzenia Małoletniego lub zgłoszenia takiej okoliczności przez Małoletniego, Opiekuna Prawnego Małoletniego lub przez osobę trzecią, Członek Personelu ma obowiązek: zawiadomić niezwłocznie o zaistniałej sytuacji swojego przełożonego. Menadżer w porozumieniu z Członkiem Zarządu podejmuje decyzję, czy konieczne jest wezwanie Policji. Członek Personelu sporządza następnie notatkę służbową (pisemną lub e-mail) zawierającą opis sytuacji i przekazuje ją Zarządowi Spółki.

3. W przypadku zdarzeń na terenie obiektu wymagających natychmiastowej reakcji, w szczególności, zagrożenia życia Małoletniego lub grożącego mu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, Członek Personelu będący świadkiem zdarzenia natychmiast powiadamia odpowiednie służby dzwoniąc pod nr 112 (policja, pogotowie) a następnie zawiadamia o tym swojego przełożonego i sporządza notatkę służbową (jak w pkt 1 i 2 powyżej).

4. Z zastrzeżeniem obowiązków Personelu określonych w ust. 1- 3 powyżej, interwencja prowadzona jest przez Zarząd Spółki, przy czym Zarząd może wyznaczyć na stałe do tego zadania inną osobę. W przypadku wyznaczenia takiej osoby, jej dane (imię, nazwisko, służbowy e – mail i telefon) zostaną podane do wiadomości Personelu. W przypadku wyznaczenia przez Zarząd Spółki takiej osoby, interwencję przeprowadza ta osoba. W ramach interwencji poleca się zabezpieczyć monitoring, jeśli zdarzenie miało miejsce na terenie objętym monitoringiem.

5. Jeżeli zgłoszono Krzywdzenie Małoletniego ze strony osoby wyznaczonej do prowadzenia interwencji, wówczas interwencja prowadzona jest przez Zarząd Spółki. Jeżeli zgłoszono Krzywdzenie Małoletniego ze strony Zarządu Spółki, a nie została wyznaczona osoba do prowadzenia interwencji, wówczas działania opisane w niniejszym pkt VI podejmuje osoba, która dostrzegła Krzywdzenie lub do której zgłoszono podejrzenie Krzywdzenia Małoletniego.

6. W przypadku, gdy doszło do Krzywdzenia Małoletniego, Zarząd Spółki (lub upoważniona przez Zarząd osoba) podejmuje decyzję o poinformowaniu o tym Opiekuna Prawnego Małoletniego, a w razie konieczności także o obowiązku zgłoszenia podejrzenia Krzywdzenia Małoletniego do odpowiedniej instytucji (prokuratura/policja lub sąd rodzinno-opiekuńczy lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej).

7. Jeśli interwencja dotyczy czynu zabronionego, Zarząd Spółki składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury/policji lub wniosek o wgląd w sytuację rodziny do sądu rejonowego, wydziału rodzinnego i nieletnich, ośrodka pomocy społecznej. Dalszy tok postępowania leży w kompetencjach instytucji wskazanych powyżej.

8. Z przebiegu każdej interwencji sporządza się Kartę Interwencji według wzoru ustalonego przez Zarząd Spółki. Kartę załącza się do Rejestru Interwencji prowadzonego przez Spółkę.

9. W przypadku, gdy zauważono Krzywdzenie Małoletniego przez Opiekuna Prawnego:

1) Zarząd Spółki podejmuje starania celem wyjaśnienia sytuacji z Opiekunem Prawnym. W trakcie rozmów należy dążyć do ustalenia przebiegu zdarzenia, a także wpływu zdarzenia na zdrowie psychiczne i fizyczne Małoletniego krzywdzonego (ustalenia spisywane na Karcie Interwencji),

2) W przypadku, gdy wobec Małoletniego popełniono przestępstwo lub istnieje uzasadnione

podejrzenie popełnienia przestępstwa, Zarząd Spółki sporządza zawiadomienie o możliwości

popełnienia przestępstwa i przekazuje je do właściwej miejscowo policji lub prokuratury.

3) W przypadku, gdy z rozmowy z Opiekunem Prawnym (Opiekunami Prawnymi) wynika, że nie są oni zainteresowani pomocą Małoletniemu, ignorują zdarzenie lub w inny sposób nie

wspierają Małoletniego, który doświadczył Krzywdzenia, Zarząd Spółki sporządza wniosek o

wgląd w sytuację rodziny, który kieruje do właściwego sądu rodzinnego lub innej upoważnionej instytucji.

10. W przypadku gdy zgłoszono Krzywdzenie Małoletniego przez Członka Personelu, wówczas osoba ta zostaje odsunięta od wszelkich form kontaktu z Małoletnimi (nie tylko z Małoletnim co do którego zgłoszono Krzywdzenie) – do czasu wyjaśnienia sprawy.

11. W przypadku gdy Członek Personelu dopuścił się wobec Małoletniego innej formy Krzywdzenia niż popełnienie przestępstwa na jego szkodę, Zarząd Spółki powinien zbadać wszystkie okoliczności sprawy, w szczególności wysłuchać osobę podejrzewaną o Krzywdzenie, Małoletniego (w porozumieniu z Opiekunem Prawnym) oraz innych świadków zdarzenia. W sytuacji gdy naruszenie dobra Małoletniego jest znaczne, w szczególności gdy doszło do dyskryminacji lub naruszenia godności Małoletniego, należy rozważyć rozwiązanie stosunku prawnego z osobą, która dopuściła się Krzywdzenia, lub zarekomendować takie rozwiązanie zwierzchnikom tej osoby. Jeżeli osoba, która dopuściła się Krzywdzenia, nie jest bezpośrednio zatrudniona przez Spółkę, lecz przez podmiot trzeci,

wówczas należy zarekomendować zakaz wstępu tej osoby na teren obiektu prowadzonego przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. a w razie potrzeby rozwiązać umowę z podmiotem współpracującym.

12. W przypadku, gdy podejrzenie Krzywdzenia Małoletniego zgłosił Opiekun Prawny Małoletniego, a podejrzenie to nie zostało potwierdzone, należy o tym fakcie poinformować Opiekuna Prawnego Małoletniego na piśmie.

13. W przypadku podejrzenia Krzywdzenia Małoletniego przez innego Małoletniego w czasie przebywania na terenie obiektu prowadzonego przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. (np. na zajęciach grupowych, treningu personalnego) należy podjąć działania mające na celu zapobieżenie dalszemu Krzywdzeniu, w tym przeprowadzić rozmowę z Małoletnim, podejrzewanym o Krzywdzenie oraz jego Opiekunem/Opiekunami prawnymi a także oddzielnie z Małoletnim poddawanym Krzywdzeniu i jego Opiekunem/Opiekunami Prawnymi. Ponadto należy porozmawiać z innymi osobami mającymi wiedzę o zdarzeniu. W trakcie rozmów należy dążyć do ustalenia przebiegu zdarzenia, a także wpływu zdarzenia na zdrowie psychiczne i fizyczne Małoletniego krzywdzonego. Ustalenia są spisywane na Karcie Interwencji. Dla Małoletniego krzywdzącego oraz krzywdzonego sporządza się oddzielne Karty Interwencji.

14. Jeżeli osobą podejrzewaną o Krzywdzenie jest Małoletni w wieku od 13 do 17 lat, a jego zachowanie stanowi czyn karalny/przestępstwo, należy ponadto poinformować właściwy miejscowo sąd rodzinny lub policję poprzez pisemne zawiadomienie.

15. Jeżeli osobą podejrzewaną o Krzywdzenie jest Małoletni powyżej lat 17, a jego zachowanie stanowi czyn karalny/przestępstwo, wówczas należy poinformować właściwą miejscowo jednostkę policji lub prokuratury poprzez pisemne zawiadomienie.

16. W trakcie rozmów należy upewnić się, że Małoletni podejrzewany o krzywdzenie innego Małoletniego sam nie jest krzywdzony przez opiekunów, innych dorosłych bądź innych Małoletnich. W przypadku potwierdzenia takiej okoliczności należy podjąć interwencję także w stosunku do tego Małoletniego.

17. Wszystkie osoby, które w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych powzięły informację o Krzywdzeniu Małoletniego lub informacje z tym związane, są zobowiązane do zachowania tych informacji w tajemnicy, wyłączając informacje przekazywane uprawnionym pracownikom Spółki i uprawnionym instytucjom w ramach działań interwencyjnych.

18. Dokumentację dotyczącą interwencji przechowuje się w sposób zapewniający poufność, przez okres nie dłuższy niż jest to wymagane lub zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

VII ZASADY KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Z DOSTĘPEM DO SIECI INTERNET; PROCEDURY ORCHRONY MAŁOLETNICH PRZED TREŚCIAMI SZKODLIWYMI I ZAGROŻENIAMI W SIECI INTERNET ORAZ UTRWALONYMI W INNEJ FORMIE

1 Za treści niebezpieczne uważa się treści szkodliwe, niedozwolone, nielegalne i niebezpieczne dla zdrowia (pornografia, treści obrazujące przemoc, promujące działania szkodliwe dla zdrowia i życia, popularyzujące ideologię faszystowską i działalność niezgodną z prawem, nawołujące do samookaleczeń i samobójstw, korzystania z narkotyków i używek, stwarzające niebezpieczeństwo werbunku do organizacji nielegalnych i terrorystycznych), różne formy cyberprzemocy, np. nękanie,

straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem sieci oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

2 Wyznaczona jest osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo sieci w Spółce. Do obowiązków tej osoby należą m.in.:

3 zabezpieczenie sieci internetowej Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. przed niebezpiecznymi treściami poprzez instalację i aktualizację odpowiedniego, nowoczesnego oprogramowania.

4 aktualizowanie oprogramowania w miarę potrzeb, przynajmniej raz w miesiącu

5 Klient ma prawo korzystać na terenie obiektu prowadzonego przez Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o. z prywatnego telefonu komórkowego oraz innych urządzeń elektronicznych, z dostępem do sieci Internet przez operatora usług komórkowych, o ile korzystanie z ww. urządzeń nie zakłóca spokoju innych klientów oraz korzystanie z ww. urządzeń nie wpływa negatywnie bezpieczeństwo przebywających na terenie obiektu osób.

6 Ze względu na specyfikę zajęć dla Małoletnich prowadzonych w obiekcie (treningi personalne, zajęcia grupowe), wyklucza się możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internet w trakcie ww. zajęć. W konsekwencji, ryzyko narażenia się Małoletniego na zagrożenia związane z treściami szkodliwymi jest znikome.

7 Nagrywanie dźwięku i obrazu za pomocą telefonu lub innych urządzeń jest możliwe jedynie za wyraźną zgodą osoby nagrywanej lub fotografowanej.

8 W przypadku zauważenia przez personel odtwarzania niebezpiecznych treści na urządzeniach prywatnych lub stosowania cyberprzemocy, fakt ten podlega zgłoszeniu rodzicowi/opiekunowi celem wdrożenia działań zapobiegawczych.

9 W przypadku zauważenia przez personel, że doszło do stosowania cyberprzemocy powiadomiona zostanie Policja.

VIII ZASADY PRZEGLĄDU I AKTUALIZACJI STANDARDÓW

1. Niniejsze Standardy podlegają cyklicznej kontroli, ocenie i aktualizacji dokonywanej przez Zarząd Spółki przy udziale kompetentnych osób, w tym radcy prawnego, oraz innych osób dobranych wg uznania Zarządu.

2. Ww. czynności mają na celu dostosowanie Standardów do aktualnych potrzeb i zgodności z obowiązującymi przepisami.

3. Ww. czynności podejmuje się nie rzadziej niż raz na dwa lata.

4. W ramach ww. czynności należy przeprowadzić m.in. wywiad wśród Personelu monitorujące poziom realizacji Standardów.

5. Wnioski z czynności, o których mowa powyżej należy udokumentować pisemnie.

IX ZAKRES KOMPETENCJI OSOBY ODPOWIEDZIALNEJ ZA PRZYGOTOWANIE PERSONELU DO STOSOWANIA STANDARDÓW; ZASADY PRZYGOTOWANIA PERSONELU DO ICH STOSOWANIA I SPOSÓB DOKUMENTOWANIA TEJ CZYNNOŚCI

1. Wdrożenie niniejszych Standardów następuje poprzez zapoznanie wszystkich aktualnie zatrudnionych Członków Personelu z treścią niniejszych Standardów. Odpowiedzialnym za wykonanie ww. obowiązku jest Zarząd Spółki lub osoba wskazana przez Zarząd Spółki.

2. Każdy nowo zatrudniany Członek Personelu przed rozpoczęciem czynności służbowych powinien zostać poinformowany o niniejszych Standardach oraz ma obowiązek zapoznania się z nimi.

3. Zarząd może też podejmować działania szkoleniowe, instruktażowe i informacyjne adresowane do Członków Personelu.

4. Wszystkie ww. czynności są dokumentowane poprzez utrwalenie ich w formie pisemnej, w tym: potwierdzenie zapoznania się przez Personel ze Standardami, potwierdzenie udziału w szkoleniach.

X ZASADY I SPOSÓB UDOSTĘPNIANIA OPIEKUNOM PRAWNYM ORAZ MAŁOLETNIM STANDARDÓW DO ZAZNAJOMIENIA SIĘ Z NIMI I ICH STOSOWANIA.

Spółka publikuje pełną treść Standardów na swojej stronie internetowej wwwtreneindywidualny.pl jak również w jest dostępna w recepcji obiektu.