Dlaczego przed ustaleniem planu żywieniowego konieczny jest wywiad żywieniowy?

    Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • DietaDlaczego przed ustaleniem planu żywieniowego konieczny jest wywiad żywieniowy?
Zapisz się na pierwszy trening personalny

Dlaczego przed ustaleniem planu żywieniowego konieczny jest wywiad żywieniowy?

Jednym z zasadniczych celów wspomagania żywieniowego jest korekta błędów żywieniowych, na które składają się zarówno nieprawidłowości w dobowym rozkładzie posiłków jak też niewłaściwa podaż energii i składników pokarmowych. Wiele osób nie ma możliwości spożywania kilku pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia, często pojawiają się problemy z niedoborem energii, białka, witamin i składników mineralnych. Dokładna analiza sposobu odżywiania i składu stosowanej diety pozwala wyodrębnić najbardziej niepokojące błędy żywieniowe i umożliwia opracowanie indywidualnego programu ściśle związanego z potrzebami organizmu.

Ustalenie efektywnego programu żywieniowego wymaga przeprowadzenia szczegółowej oceny diety zarówno pod względem jakościowym jak i ilościowym. Spożywanie różnych preparatów, szczególnie o charakterze energetyczno-odżywczym bez podstawowej analizy dotychczasowego sposobu odżywiania może przynieść więcej strat niż korzyści

Ustalenie odpowiedniego programu żywieniowego nie jest zadaniem łatwym i wymaga indywidualnego podejścia oraz bardzo szczegółowej analizy uwzględniającej szereg rozmaitych czynników takich jak: stan zdrowia, stopień i rodzaj aktywności fizycznej, priorytety treningowe, dotychczasowy sposób odżywiania i skład diety, budowa ciała, preferencje smakowe oraz stopień motywacji.

fitness klub Ursynów