Czym się kierować przy wyborze miejsca do prowadzenia treningów personalnych?

Zapisz się na pierwszy trening personalny

Czym się kierować przy wyborze miejsca do prowadzenia treningów personalnych?

Trenerze,

Co jest dla Ciebie ważne przy wyborze miejsca pracy ze swoimi podopiecznymi?
Uważam, że warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników, które z jednej strony zapewnią komfort pracy z klientem, z drugiej stabilizację, bezpieczeństwo i wpływ na to co się dzieje dookoła a jeszcze z innej możliwość stałego rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji.

Zanim wybierzesz takie miejsce powinieneś wiedzieć czy:

  • czy infrastruktura klubu jest projektowana pod kątem treningów personalnych?
  • czy masz wpływ na dobór, uzupełnienie i rozmieszenie sprzętu w klubie?
  • czy możesz liczyć ze strony klubu na stały dopływ nowych klientów?
  • czy klub oferuje atrakcyjne rozwiązanie win-win do rozliczania się z klientami „własnymi” i klubowymi?
  • czy trenerzy zewnętrzni są weryfikowani przed udostępnieniem im powierzchni do pracy w TI?
  • czy trenerzy pracują w spójnym systemie pracy?
  • czy klub zapewnia trenerom możliwość rozwoju i stałego podnoszenia kwalifikacji? 
  • czy trenerzy wiążą się z klubem na długo i czy polecają go do pracy swoim kolegom?
  • czy członkowie zespołu mogą liczyć ze strony klubu na wsparcie biznesowe aby optymalizować swoją działalność? 
  • To bardzo ważne pytania dla trenerów traktujących swoją pracę poważnie i wiążących z tym zawodem swoją przyszłość.

Częsta zmiana miejsca prowadzenia działalności poza tym, że generuje stres i zamieszanie to po prostu zawsze powoduje utratę części podopiecznych oraz zaufania jako stabilnego partnera do współpracy.

My jako pracodawca oraz firma udostępniająca swoją powierzchnię dla innych trenerów personalnych zadaliśmy sobie te pytania już bardzo dawno a odpowiedzi przedstawiają się następująco:

✅Tak, niemal cały klub o powierzchni ponad 1500 metrów kwadratowych jest zaplanowany i zaprojektowany w taki sposób aby w komfortowy sposób w wielu jego miejscach można było prowadzić pełnowartościowe treningi. Mamy wydzielone miejsce do testowania i diagnostyki, specjalne pomieszczenie, gdzie w kameralnych i intymnych warunkach można przeprowadzić wywiad z klientem oraz całą masę powierzchni z dostępnymi przyrządami i przyborami do pracy treningowej. Jeśli coś jest niepotrzebne i tylko zajmuje miejsce to od razu zostaje zamienione na sprzęt będący w ciągłym użyciu i ułatwiający pracę

✅ codziennie rozmawiamy z naszymi trenerami oraz trenerami współpracującymi (freelancerami) na temat ich spostrzeżeń. To oni od rana do wieczora pracują na salach w różnych częściach klubu i pierwsi wiedzą, że jakieś urządzenie wymaga serwisu a inne się już na tyle zużyło, że po prostu należy je wymienić na nowe. Nie zwlekamy z tym i od razu po otrzymaniu takich informacji wzywamy serwis lub zamawiamy nowy sprzęt. To bardzo ważne z perspektywy trenera aby po paru dniach od wystąpienia problemu mógł pokazać klientowi, że wszystko już Ok i można skupić się na dalszej pracy. Regularnie pod wpływem wiadomości od trenerów optymalizujemy też procesy przepływu informacji, ofertę na pewne produkty czy większe remonty i „przemeblowania” w klubie. Daje to naszym partnerom biznesowym poczucie stabilności i bezpieczeństwa dzięki czemu wiążą z nami swoją przyszłość zawodową na bardzo długie lata

✅trenerzy należący do naszego zespołu nie muszą się martwić o nowych klientów! Marka TI jest już bardzo mocna a marketing jaki wykorzystujemy bardzo skuteczny. Efektem tego jest od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych zgłoszeń miesięcznie od osób szukających trenera personalnego. W praktyce po kilku miesiącach współpracy najpopularniejsze godziny czyli wczesno poranne oraz wieczorne są szybko pozajmowane w grafikach naszych trenerów

✅Tak. Nie wpuszczamy do klubu przypadkowych ludzi. Każdy nowy trener zewnętrzny (freelancer) zapraszany jest najpierw na rozmowę. Poznajemy się wtedy lepiej, opowiadamy o swoich wizjach biznesu i jeśli wydadzą się nam one spójne to rozpoczynamy współpracę. Wtedy przechodzimy do zapoznania trenera z regulaminami i zwyczajami panującymi w TI. Dzięki temu współpraca przebiega w przyjemnej atmosferze a sporne sytuacje, pomimo bardzo licznego zespołu zdarzają się niezwykle rzadko.

✅Tak. Najpierw edukacja oraz filozofia pracy trenera jest weryfikowana w trakcie pierwszych spotkań a następnie wszyscy trenerzy, bez względu na formę współpracy mają możliwość a czasem wręcz obowiązek uczestniczyć w wielu szkoleniach wewnętrznych jakie bardzo często się w klubie odbywają. Dzięki temu, pomimo że każdy trener to nieco inna osobowość i styl pracy to wiele elementów warsztatu treningowego możemy zaobserwować wspólnych

✅ W dużej mierze odpowiedzieliśmy na to pytanie powyżej. Liczne szkolenia odbywające się w TI dają tu ogromne możliwości. Do tego używając komunikatorów w zamkniętych grupach wymieniamy się regularnie artykułami i nowinkami dotyczącymi naszego rzemiosła oraz dyskutujemy na wiele tematów. Warto tu wspomnieć, że 13tu trenerów pracujących na co dzień w TI wykładowcy w szkołach trenerskich i na uczelniach wyższych! Od takiej kadry można czerpać wiedzę i uczyć się każdego dnia po prostu obserwując ją w pracy.

✅Ponad 10 lat temu w TI pracowało 6 trenerów, obecnie liczba ta sięga 70ciu i nieustannie rośnie. W głównej mierze właśnie dla tego, że Ci którzy już dołączą zostają z nami na długie lata. Najlepszym dowodem na to, że czują się u nas dobrze i wiążą z nami swoją przyszłość jest fakt, że polecają nas jako pracodawcę swoim znajomym. W klubie pracuje też kilka małżeństw co też jest dowodem na to, że czują się u nas bardzo pewnie i nie szukają dywersyfikacji źródeł przychodu. Oczywiście raz na jakiś czas z przyczyn losowych zdarza się, że ktoś zakończy z nami współpracę ale 95% ruchu odbywa się tylko w jednym kierunku. W kierunku do TI!

✅ Tak. Wspieramy trenerów nie tylko w kwestiach rozwijania warsztatu trenerskiego ale również poprzez szkolenia ze skutecznej komunikacji, skutecznych form marketingu i sprzedaży oraz kwestii prawnych i podatkowych. Każdy z trenerów to małe przedsiębiorstwo, które musi sprawnie poruszać się w zawiłościach biznesowych po to aby optymalizować swoje przychody i minimalizować straty i ryzyka. po konsultacjach z naszym działem prawnym i księgowym oraz bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu podpowiadamy takie właśnie rozwiązania.

Gdybym ja szukał pracodawcy lub optymalnego miejsca do prowadzenia treningów ze swoimi podopiecznymi to zadałbym sobie takie właśnie pytania. Jeśli odpowiedzi, przynajmniej w części, byłyby zbliżone do tych powyżej to zdecydowałbym się na pracę w TI Health Club.

Tomasz Gać – współwłaściciel TI, Trener Personalny, Wykładowca Akademicki