1,4 mln PLN przychodu z treningów indywidualnych w 2022 r.

Zapisz się na pierwszy trening personalny

1,4 mln PLN przychodu z treningów indywidualnych w 2022 r.

Większość artykułów na naszym blogu odnosi się do konkretnych kwestii warunkujących skuteczność sprzedaży usług skierowanych do indywidualnego odbiorcy. Na każdym kroku staramy się pokazać, że warto iść w tym kierunku, że praktycznie w każdym klubie tkwi niewykorzystany potencjał…

Zdajemy sobie jednak sprawę, że o skuteczności biznesu zawsze najgłośniej mówią liczby bo wynik finansowy w każdym biznesie jest najważniejszy. Postanowiliśmy podzielić się nieco informacjami dotyczącymi sprzedaży usług indywidualnych w naszym klubie. W momencie pisania tego tekstu jest grudzień 2022 r., a więc rok finansowy się jeszcze nie zakończył. Na ten moment po „zamknięciu” listopada 22, nasz przychód ze sprzedaży usług skierowanych do klientów indywidualnych w 2022 r. to ponad 1 270 000 PLN, z czego 1 070 000 PLN stanowi obrót na treningach personalnych. Oznacza to, że bieżący rok będzie kolejnym rekordowym w naszej historii. Prognozujemy, „przebicie” granicy 1 400 000 PLN!

Powierzchnia TI Health Club to dokładnie 1547 m2. Wynika z tego, że z każdego metra kwadratowego uzyskujemy obecnie 75 PLN przychodu miesięcznie extra. Koszt zmienny w tym wypadku to wynagrodzenie trenerów, które oscyluje w okolicach 500 000 PLN. Oznacza, to że nasz dotychczasowy „dochód treningowy” za 2022 r., bez alokacji kosztów stałych to ponad 770 000 PLN, co z kolei oznacza 45 PLN dochodu miesięcznie w przeliczeniu na każdy m2!

Nietrudno sobie wyobrazić, że nawet w dobrych lokalizacjach w dużych miastach taka kwota jest w stanie zrekompensować znaczącą część (lub nawet całość) płaconego czynszu. Koszty stałe są największą zmorą w prowadzeniu działalności gospodarczej, a w szczególności w branży fitness. Największy zaś udział w kosztach stałych klubu fitness stanowią koszty najmu lokalu i jeżeli jest jakiś element, który pozwala nam ten czynnik zneutralizować powinniśmy go traktować jak mitologiczny róg obfitości.

Osiągnięcie takich wyników w ciągu roku czy dwóch może być trudne, ale poprawa efektywności działań w obszarze indywidualnej obsługi klienta na pewno jest w stanie skutecznie podnieść rentowność naszego biznesu. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się co można zmienić u Ciebie, od czego zacząć i jakie są perspektywy dla Twojej działalności to skontaktuj się z nami.

dr Bogdan Krauss, wiceprezes zarządu Trenerindywidualny.pl Sp. z o.o.

biuro@trenerindywidywidualny.pl