logo

Trener Personalny Trener Przygotowania Motorycznego

mgr Jakub Koszański

Cześć, swoją przygodę z prowadzeniem treningów rozpocząłem w 2014 roku. Od tego czasu zdążyłem ukończyć z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie w Warszawie w stopniu magistra na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalizacjami trenersko-menadżerską oraz dietetyka w sporcie.


Zdobyłem tytuły: trener przygotowania motorycznego, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, instruktor sportów siłowych – kulturystyka oraz trenera medycznego. Ukończyłem także szkolenie oraz zdałem międzynarodowy egzamin z zakresu oceny funkcjonalnej FMS. Jednak najważniejszym dla mnie osiągnięciem jest rzesza zadowolonych podopiecznych.

Jako trener pracuję z osobami z wadami kręgosłupa (w tym: dyskopatia, skolioza, choroba Scheuermanna i wiele innych), pourazowymi, kobietami ciężarnymi i po porodzie oraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Przygotowywałem podopiecznych do amatorskiego uprawiania sportów (m. in. takich dyscyplin jak piłka nożna, piłka plażowa czy narciarstwo zjazdowe). Jednakże najczęściej przychodzą do mnie tzw. „klienci bólowi” (osoby, które cierpią z powodów urazu bądź siedzącego trybu życia). Choć ból jest jednym z najsilniejszych motywatorów do pracy nad sobą, to staram się pozbyć go w najkrótszym możliwym czasie poprzez terapię ruchem. Jej skuteczność może potwierdzić spora liczba usatysfakcjonowanych podopiecznych oraz badań naukowych. To proces, którego efekty mam przyjemność obserwować na każdym treningu.

Na moich treningach, to Ty wykonasz najcięższą prace. Będę towarzyszył Twoim wysiłkom (przyglądając się z zazdrością) i wspierał Cię radą, informacją oraz dobrym słowem. Wysłucham i poprowadzę Ciebie. Staniesz się swoją lepszą wersją. A ja będę stał z boku i z radością podziwiał to kim się stajesz.

Galeria

Certyfikaty

Rekomendacje

Teresa

W momencie rozpoczęcia treningów, moim celem było odzyskanie sprawności po operacji kolana i przygotowanie się do kolejnego trekkingu w wysokich górach. Ćwiczę pod okiem pana Kuby dwa razy w tygodniu. Mój trener jest wnikliwy i uważny, odpowiednio dopasowuje program ćwiczeń do obranego celu i moich możliwości.

Małgorzata

Ćwiczę amatorsko od bardzo wielu lat i wydawało mi się, że jestem sprawna, a na pewno sprawniejsza od wielu moich rówieśników. Niestety kilka lat temu zerwałam więzadło w kolanie, a w zeszłym roku pojawiły się uporczywe i silne dolegliwości związane z kręgosłupem, które skłoniły mnie do poszukania profesjonalnego wsparcia i tak trafiłam do pana Jakuba Koszańskiego, który najpierw zebrał dokładny wywiad dotyczący zdrowia, mojej historii treningowej oraz oczekiwań, a potem przeprowadził testy sprawności. Ze zdziwieniem odkryłam, że mam inny obraz swojej sprawności, niż ona rzeczywiście jest i od tego czasu pracuję pod okiem p. Jakuba nad usprawnieniem zaniedbanych obszarów. Program jest dobrany indywidualnie do mnie a i trening dostosowany do mojego stanu danego dnia. Skoczyły się bóle związane z kręgosłupem i pojawiły się nowe jakości w moim ciele, np. poprawa w zakresie oddychania, swobody ruchu, prawidłowej postawy. Po każdym treningu czuję się lepiej fizycznie, a także psychicznie, ponieważ często zmniejszają się napięcia związane z towarzyszącym mi na co dzień stresem. Mam poczucie odbudowania fundamentów sprawności. Cenię sobie też partnerskie podejście Trenera i to, że motywuje mnie do pokonywania krok po kroku coraz trudniejszych wyzwań, co powoduje, że cały czas idę do przodu.

Maciej

Jest rok 2018 Piotrek ma 10 lat. Dziesięciolatek i trener personalny? Obawialiśmy się jak to wyjdzie. Jak się okazało zupełnie bezpodstawnie. Jest rok 2020 a Piotrek z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie w gymie. Jakub to profesjonalista. Spokój, konsekwencja, świetne dobrane ćwiczenia powodują, że zajęcia są ciekawe i efektywne. Polecam!

Karol Leszczyński

„Zdecydowanie rekomenduję trening z Jakubem, niezależnie od poziomu zaawansowania. Ćwiczenia są dobrze dobierane z właściwym obciążeniem a co najważniejsze różnorodnością, dzięki której się nie nudzisz i nie zniechęcasz. Jako trener Jakub zapewnia wsparcie przez cały czas wspierając w kolejnych osiągnięciach, a w przerwach zagadując inteligentną konwersacją. Sam klub także jest godny polecenia, dobra infrastruktura, dogodna lokalizacja i personel wspierający trenujących.

Ćwiczę pod czujnym okiem Jakuba Koszańskiego prawie 2 lata. Wcześniej regularnie wybierałam zajęcia grupowe typu TBC czy pilates. Mam skoliozę odcinka piersiowego kręgosłupa i mimo ćwiczeń i ruchu zaczęły mi doskwierać bóle pleców – wtedy właśnie zdecydowałam się spróbować treningu personalnego i podejść bardziej odpowiedzialnie i świadomie do wzmacniania swojego ciała i budowania kondycji. Chciałam mieć przede wszystkim pewność, że ćwiczenia, które będę wykonywała z trenerem są dla mnie i mojego kręgosłupa wskazane, nie będą pogłębiały mojej wady, będą dobrze dobrane, a co najbardziej istotne poprawnie przeze mnie wykonane – tak by były skuteczne. Po kilku latach uczestniczenia w zajęciach grupowych fitness wiem, że trener mimo swoich szczerych chęci nie jest w stanie skontrolować w czasie takich zajęć wszystkich ćwiczących. Na pierwszym spotkaniu Jakub dał mi do wykonania szereg sprawnościowych testów i uważnie obserwował to, w jaki sposób je robię. Po analizie mojej sprawności, wypunktowaniu najsłabszych rejonów i zakresów ruchów dobrał mi zestawy ćwiczeń wzmacniających kolejne partie mięśni. Godzinny trening nigdy mi się z nim nie dłużył, byłam po nim szczęśliwie zmęczona i pewna, że dałam z siebie wszystko i razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty, za którą moje ciało mi podziękuje. Ogromną frajdą takich treningów jest to, że widzę, iż po kolejnych tygodniach i miesiącach jestem w stanie wykonać bez problemu ćwiczenia, z którymi miałam wcześniej trudności. Lepiej czuję swoje ciało, czuję się bardziej sprężysta i silna. Kuba zawsze uważnie kontroluje wykonanie wszystkich elementów ćwiczeń, poprawia każde błędne ułożenie ciała – przy nim jestem pewna, że ćwicząc nie robię sobie krzywdy. Jestem pewna, iż właśnie zasługą treningów z Kubą, jest to, że odkąd zaczęliśmy razem pracować ani razu nie miałam problemu z bólem kręgosłupa. Co tym bardziej mnie cieszy, bo jestem obecnie w końcówce ciąży i ani razu nie czułam dyskomfortu i bólu pleców, którymi wszyscy mnie straszyli. Zrobiliśmy sobie przerwę w treningach tylko na pierwszy trymestr ciąży i wróciliśmy do pracy – w trybie odpowiednio dobranym dla mnie jako przyszłej mamy. A ja czekam już z niecierpliwością na bardziej wymagające treningi prowadzone przez Kubę i wracanie do pełnej formy po urodzeniu Malucha.
Polecam wszystkim opiekę trenerską Kuby!

Teresa Olszewska

Z przyjemnością potwierdzam komfortową i skuteczną współpracę z panem Jakubem
Koszańskim – moim Trenerem Personalnym.
W momencie rozpoczęcia treningów moim celem było odzyskanie sprawności po operacji
kolana i przygotowanie się do kolejnego trekkingu w wysokich górach.
Ćwiczę pod okiem pana Kuby dwa razy w tygodniu. Mój Trener jest wnikliwy i uważny,
odpowiednio dopasowuje program ćwiczeń do obranego celu i moich możliwości w danym
momencie, jest też bardzo miły, co dodatkowo zwiększa komfort treningów. Po 6 miesiącach
regularnej pracy widzę efekty zarówno w odniesieniu do rehabilitowanego kolana jak i mojej
ogólnej kondycji. Wyprawa w góry co prawda jeszcze przede mną, ale myślę o niej bez
niepokoju o swoją formę.
Podsumowując – jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Potwierdzeniem tego niech
będzie również fakt, że przez pół roku tylko jeden raz odwołałam trening, jak również
wysłałam na treningi do pana Kuby moją córkę (studentkę).