logo

Trener Personalny

mgr Jakub Koszański

Ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie w Warszawie w stopniu magistra na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacjami trenersko-menadżerską oraz dietetyka w sporcie. Podczas studiów zdobył tytuły: trener przygotowania motorycznego, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz instruktor sportów siłowych – kulturystyka. Ukończył także szkolenie oraz zdał międzynarodowy egzamin z zakresu oceny funkcjonalnej FMS.

JaKo trener pracował z osobami z wadami kręgosłupa (w tym: dyskopatia, skolioza i choroba Scheuermanna), kobietami ciężarnymi i po porodzie oraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Przygotowywał podopiecznych do amatorskiego uprawiania sportów (m. in. takich dyscyplin jak piłka nożna, piłka plażowa czy narciarstwo zjazdowe).

Nie lubi stać w miejscu. Ciągle szuka nowych szkoleń. Wszystko po to, żeby dać podopiecznym lepsze dziś i jutro. Pomoże Ci w osiągnięciu zamierzonych celów w najszybszy, a co ważniejsze, najbezpieczniejszy dla Twojego ciała sposób.

Certyfikaty

Rekomendacje

Karol Leszczyński

„Zdecydowanie rekomenduję trening z Jakubem, niezależnie od poziomu zaawansowania. Ćwiczenia są dobrze dobierane z właściwym obciążeniem a co najważniejsze różnorodnością, dzięki której się nie nudzisz i nie zniechęcasz. Jako trener Jakub zapewnia wsparcie przez cały czas wspierając w kolejnych osiągnięciach, a w przerwach zagadując inteligentną konwersacją. Sam klub także jest godny polecenia, dobra infrastruktura, dogodna lokalizacja i personel wspierający trenujących.

Ćwiczę pod czujnym okiem Jakuba Koszańskiego prawie 2 lata. Wcześniej regularnie wybierałam zajęcia grupowe typu TBC czy pilates. Mam skoliozę odcinka piersiowego kręgosłupa i mimo ćwiczeń i ruchu zaczęły mi doskwierać bóle pleców – wtedy właśnie zdecydowałam się spróbować treningu personalnego i podejść bardziej odpowiedzialnie i świadomie do wzmacniania swojego ciała i budowania kondycji. Chciałam mieć przede wszystkim pewność, że ćwiczenia, które będę wykonywała z trenerem są dla mnie i mojego kręgosłupa wskazane, nie będą pogłębiały mojej wady, będą dobrze dobrane, a co najbardziej istotne poprawnie przeze mnie wykonane – tak by były skuteczne. Po kilku latach uczestniczenia w zajęciach grupowych fitness wiem, że trener mimo swoich szczerych chęci nie jest w stanie skontrolować w czasie takich zajęć wszystkich ćwiczących. Na pierwszym spotkaniu Jakub dał mi do wykonania szereg sprawnościowych testów i uważnie obserwował to, w jaki sposób je robię. Po analizie mojej sprawności, wypunktowaniu najsłabszych rejonów i zakresów ruchów dobrał mi zestawy ćwiczeń wzmacniających kolejne partie mięśni. Godzinny trening nigdy mi się z nim nie dłużył, byłam po nim szczęśliwie zmęczona i pewna, że dałam z siebie wszystko i razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty, za którą moje ciało mi podziękuje. Ogromną frajdą takich treningów jest to, że widzę, iż po kolejnych tygodniach i miesiącach jestem w stanie wykonać bez problemu ćwiczenia, z którymi miałam wcześniej trudności. Lepiej czuję swoje ciało, czuję się bardziej sprężysta i silna. Kuba zawsze uważnie kontroluje wykonanie wszystkich elementów ćwiczeń, poprawia każde błędne ułożenie ciała – przy nim jestem pewna, że ćwicząc nie robię sobie krzywdy. Jestem pewna, iż właśnie zasługą treningów z Kubą, jest to, że odkąd zaczęliśmy razem pracować ani razu nie miałam problemu z bólem kręgosłupa. Co tym bardziej mnie cieszy, bo jestem obecnie w końcówce ciąży i ani razu nie czułam dyskomfortu i bólu pleców, którymi wszyscy mnie straszyli. Zrobiliśmy sobie przerwę w treningach tylko na pierwszy trymestr ciąży i wróciliśmy do pracy – w trybie odpowiednio dobranym dla mnie jako przyszłej mamy. A ja czekam już z niecierpliwością na bardziej wymagające treningi prowadzone przez Kubę i wracanie do pełnej formy po urodzeniu Malucha.
Polecam wszystkim opiekę trenerską Kuby!

Teresa Olszewska

Z przyjemnością potwierdzam komfortową i skuteczną współpracę z panem Jakubem
Koszańskim – moim Trenerem Personalnym.
W momencie rozpoczęcia treningów moim celem było odzyskanie sprawności po operacji
kolana i przygotowanie się do kolejnego trekkingu w wysokich górach.
Ćwiczę pod okiem pana Kuby dwa razy w tygodniu. Mój Trener jest wnikliwy i uważny,
odpowiednio dopasowuje program ćwiczeń do obranego celu i moich możliwości w danym
momencie, jest też bardzo miły, co dodatkowo zwiększa komfort treningów. Po 6 miesiącach
regularnej pracy widzę efekty zarówno w odniesieniu do rehabilitowanego kolana jak i mojej
ogólnej kondycji. Wyprawa w góry co prawda jeszcze przede mną, ale myślę o niej bez
niepokoju o swoją formę.
Podsumowując – jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Potwierdzeniem tego niech
będzie również fakt, że przez pół roku tylko jeden raz odwołałam trening, jak również
wysłałam na treningi do pana Kuby moją córkę (studentkę).