dr Bogdan Krauss

Galeria

dr Bogdan Krauss

Twórca marki Trenerindywidualny.pl, współzałożyciel klubu TI HEALTH CLUB. Ekspert w dziedzinie treningu personalnego z ponad 20 letnim doświadczeniem praktycznym oraz bogatym przygotowaniem teoretycznym.

Swoją karierę trenerską rozpoczął w 2000 r., by już po kilku latach kierować treningiem kilkudziesięciu osób. W tym czasie nieprzerwanie rozwijał swój warsztat zawodowy, w latach 2001-2006 odbywając staż w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk a w 2006 r. uzyskując tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej.

W kolejnych latach uzyskał certyfikaty wielu prestiżowych organizacji takich jak: EXOS (dawniej: Athletes Performance), EPI (Elite Performance Institute), NEURAC, MTT (MedicalTherapeuticTraining) czy KINETIC CONTROL. Opublikował kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych, w tym fragmenty pracy doktorskiej w angielskim czasopiśmie „Clinical physiology and functional imaging” znajdującym się na prestiżowej „liście filadelfijskiej”.

Spośród wielu dziedzin związanych z treningiem sportowym, w których występuje w roli eksperta, szczególnie mocno wyspecjalizował się w zakresie wpływu wysiłku fizycznego na układ krążeniowo-oddechowy. Wnioski płynące z tych analiz są szczególnie cenne dla osób pragnących kształtować swoją wydolność fizyczną, niezależnie od uprawianej dyscypliny.