logo

Anna Szymborska

Certyfikowana instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga. Uprawnienia uzyskała na kursie kierowanym przez prof. Janusza Szopę – doświadczonego nauczyciela i propagatora jogi w Polsce. Jogą zajmuje się od 2006 roku. Swoją wiedzę zdobywała przede wszystkim od nauczycieli łączących jogę z fizjoterapią.

Brała udział w licznych warsztatach:

Anatomia i fizjologia ćwiczeń jogi
Budowanie sekwencji pozycji jogi
Joga dla kobiet
Walka z chronicznym zmęczeniem za pomocą jogi
Oddech w pozycjach jogi i techniki oddechowe
Kurs uważności i redukcji stresu Mindfulness
W 2017 r. rozpoczęła studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych jak i indywidualnych m.in. w jednym z warszawskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz w korporacjach dla jej pracowników. Anię cechuje entuzjazm, poczucie humoru i profesjonalizm. Uczestnicy zajęć chwalą sobie jej umiejętność łączenia intensywności ćwiczeń z dopasowywaniem do możliwości danej osoby, a także łatwość w wyjaśnianiu skomplikowanych pozycji jogi oraz indywidualne podejście do każdego ćwiczącego.

Certyfikaty

Rekomendacje

Agnieszka Zamielska

Mając okazję uczestniczyć w zajęciach jogi w kilku lokalizacjach – muszę stwierdzić, ze ćwiczenia pod okiem Ani Szymborskiej to bezpieczeństwo, ekologia i pełen profesjonalizm. Ogromne zaangażowanie, indywidualne podejście do każdego z uczestników i zrozumienie ich indywidualnych potrzeb. Zajęcia z Anią to przyjemność i poczucie zaopiekowania się cala grupa.
Polecam.

Elżbieta Koczara

Absolutnie mogę zarekomendować zajęcia jogi prowadzone przez panią Annę Szymborską. Asany są pokazywane i tłumaczone bardzo dokładnie, dodatkowo Anna podchodzi do ćwiczącego i koryguje postawę. Każde zajęcia są ułożone bardzo efektywnie i z dużą korzyścią dla ćwiczącego. Z przyjemnością uczestniczę w tych zajęciach

Leszek Łukaszewicz

Uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez Anię od dwóch lat. Ania traktuje nas oddzielnie, asany są wspólne dla wszystkich ale poziom wykonania, obciążenie, dostosowany do indywidualnych możliwości ćwiczącego. W konkretnych przypadkach proponuje indywidualne asany, wie dobrze jakie są nasze możliwości. Jest bardzo uważna, reaguje na nasze zachowania, na wykonanie poszczególnych asan, odpowiednio do tego odbywają się kolejne ćwiczenia. Stale upomina nas, żeby nie przekraczać progu bólu, „nie napinać się”, bo nie o to tu chodzi. W twórczy sposób znajduje nam przyrządy do ćwiczeń, na zajęciach panuje duch jogi, nie ćwiczeń gimnastycznych. Ćwiczenia są skuteczne, pomagają mojemu kręgosłupowi, sprawiają mi przyjemność, ponadto nauczyłem się skutecznie rozciągać po bieganiu, co jest dla mnie również ważne. Przez kilka lat uczestniczyłem w zajęciach w innym miejscu, które wysoko cenię, lecz życzyłbym sobie możliwie długo być uczniem Ani.

Marcin Kłódkiewicz

Swoją przygodę z jogą i ćwiczeniami z Anią zaczęliśmy blisko 2 lata temu. Na zajęciach widać jej uwielbienie, pasję i zachwyt tym co robi. Dzieli się z nami swoim doświadczeniem, pomaga znaleźć balans, wyciszenie i świadomość siebie i ciała. Dzięki niej możemy cieszyć się jogą, lepsza kondycją fizyczną i dobrym samopoczuciem. Po każdych zajęciach wychodzimy zrelaksowani i z uśmiechem na buziach!

Anna Łoś

W skrócie – to będzie dla Państwa bardzo dobra inwestycja. Miałam w życiu kilka podejść do jogi, ale ponieważ jestem kompletnie nierozciągliwa, to uczestniczenie w zajęciach i patrzenie na osiągnięcia innych tylko mnie stresowało. Pewnie dlatego nie zapisałam się na zajęcia Anny kiedy zaczynała. Nie pamiętam co mnie skusiło, aby spróbować, ale po około roku dołączyłam do grupy i jestem w niej i zamierzam być.. do końca świata i dzień dłużej.
W grupie oczywiście nie ma kogoś, kto mógłby zrobić mniej niż ja, ale Anna dopasowuje ćwiczenie do każdego z nas, tak aby każdy mógł je wykonać z korzyścią dla siebie. Dzięki temu robiąc niby to samo ćwiczenia każdy z nas robi je tak, aby możliwości swojego ciała wykorzystać w maksymalnym stopniu. Ania nas często koryguje, szczególnie jak widzi, że staramy się wykonać ćwiczenie niedokładnie, bo tak nam wygodnej. Intensywność dopasowuje do stanu grupy, bo co ukrywać mamy dni lepsze i gorsze. Część ćwiczeń jest powtarzalna, ale robimy też nowe, albo stare w nowy sposób, wiec mimo, ze chodzę na zajęcia już półtora roku to nie sposób się znudzić. Jest najlepsza instruktorka jogi, jaka spotkałam do tej pory.

Iwona Mech

Uczestniczyłam w zajęciach jogi prowadzonych przez kilku instruktorów i jestem pod wrażeniem tego, co robi Ania.
Sprawne kierowanie grupą, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na indywidualne potrzeby uczestników jest szczególną umiejętnością, którą Ania opanowała do perfekcji. Zajęcia są atrakcyjne i różnorodne. Nikt się nie nudzi, nikt nie „zostaje w tyle”. Od pierwszej minuty zajęć widać, że Ania dokładnie wie co robi i że joga jest jej pasją, którą dzieli się z nami podczas wspólnych sesji.

Monika Klimont

Mój pierwszy kontakt z jogą w jednym z klubów fitness ładnych kilka lat temu zakończył się niepowodzeniem – zajecia odebrałam jako nudne, nie wymagajace ode mnie żadnego wysiłku i nie dające satysfakcji.
Zaczynając przygodę z jogą z Anią miałam sceptyczne podejście – czy to na pewno dla mnie? Okazało się, że tak i to głównie zasługa instruktorki i jej indywidualnego podejścia do każdego uczestnika. Ania dokładnie tłumaczy co i jak mamy zrobić, na jakie elementy postawy/ułożenia ciała mamy zwrócić szczególną uwagę. Z anielską cierpliwością po raz setny przypomina o tych wszystkich detalach, co sprawia, że każdą asanę staramy się wykonać jak najbardziej prawidłowo. Zwraca uwagę na różnorodność grupy i różnicuje stopień trudności asan w zależności od zaawansowania uczestników. Po tych zajęciach czuję, że moje ciało popracowało a duch nabrał mocy. Ania zdecydowanie zaraża swoją pasją – jogą i inspiruje nas do osiągania kolejnych celów.