logo

Treningi Personalne

Siłownia

Zajęcia grupowe

Godziny otwarcia:

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-23.00,
a w weekendy od 8.00 do 21.00.

Akceptujemy karty:

fitprofit fitsport multisport sodexo ok system karta warszawiaka

OCZEKUJ WIĘCEJ

... TO HASŁO, KTÓRE ZOBOWIĄZUJE NAS DO ZACHOWANIA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW

Powierzchnia Klubu to ponad 1500 m kwadratowych, na dwóch piętrach galerii KEN CENTER. Wizytę rozpoczynamy na III piętrze, gdzie nasi klienci otrzymują do dyspozycji dwie przestronne sale, TI BOX oraz TI FIT z doskonałym nagłośnieniem. Znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Oferta obejmuje zajęcia typu cross, wzmacniające, taneczne, mentalne, prozdrowotne i wiele innych.

Instruktorzy fitness należą do najlepszych w Warszawie. Amatorom siłowni oddajemy salę wyposażoną w sprzęt renomowanych producentów, między innymi firmy Life Fitness, profesjonalny pomost do ciężarów oraz klatkę do cross treningu.

Na II piętrze wkraczamy do „innego świata”: na otwartej, ponad 500-metrowej powierzchni znajdziemy urządzenia niedostępne w innych fitness klubach. Począwszy od bieżni tartanowej, sztucznej trawy, ścianki reakcyjnej a skończywszy na pneumatycznym urządzeniu firmy KEISER używanym między innymi do specjalistycznego treningu mocy. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy wykonywać każdy rodzaj treningu, przynoszący korzyści zarówno osobom początkującym jak i wyczynowym sportowcom.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Aby otrzymać darmowy kupon, wypełnij

Formularz

Pracownik Klubu skontaktuje się z Panią/Panem w celu umówienia terminu darmowej wizyty.

Nie przegap

Aktualności

Dlaczego Fitness Kluby nie chcą zarabiać na Treningach Personalnych?

Polski rynek fitness przestaje lub już przestał być młodą, perspektywiczną branżą, która rośnie bez względu na okoliczności i sposób prowadzenia biznesu. Jest on coraz bardziej nasycony podmiotami świadczącymi podobne usługi w niemal identyczny sposób. Wiele z tych podmiotów to zagraniczne sieci z ogromnym kapitałem. Lawinowo rośnie ilość systemów (kart) zewnętrznych,  w przypadku których rentowność pojedynczego wejścia jest na dużo niższym poziomie niż w przypadku własnych kart klubowych. Kluby obciążone są w głównej mierze kosztami stałymi (czynsze), których nie da się zoptymalizować, a które skutecznie ograniczają rozwój i dalsze inwestycje. Można by tu wymienić jeszcze wiele innych bolączek typowych dla większości branży, które sprawiają, że kluby balansują na granicy rentowności, a niektóre bezpowrotnie znikają z polskiej mapy fitness.

W takich realiach, ciężko znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu większość z działających podmiotów świadomie lub nie, rezygnuje z tak istotnej gałęzi przychodu jaką mogą być dla niej treningi personalne…i nie mówimy tu o karnetach, wejściach do klubu czy sprzedaży dodatkowej, jaką generują klienci personalni, tylko o płatnościach do kasy klubu za tą konkretną usługę.

Standardem jest, że obszar treningów personalnych „oddany” jest w zasadzie w 100% trenerom klubowym lub freelancerom działającym na terenie klubu. Zarządzający obiektami często nawet dokładnie nie wiedzą, ilu takich trenerów działa swobodnie na terenie klubu. W pierwszym przypadku pozwala to klubom utrzymać trenerów na niskich stawkach przy obsłudze tzw. „flooru” ,w drugim jest oparte na przeświadczeniu, że trenerzy zewnętrzni przyprowadzą do klubu swoich klientów co samo w sobie pozwala „zarobić” na wejściach tych osób. W większości takich placówek klient, po zapytaniu o usługę treningu personalnego dostaje kontakt bezpośrednio do trenera (najczęściej decydują tu konkretne „sympatie” pomiędzy działami recepcji i trenerów) i rozlicza się już dalej z tym trenerem. Zdecydowana większość tych usług funkcjonuje w szarej strefie (!). Klub nie kontroluje jakości wykonywanych na swoim terenie usług oraz nie ma żadnego spójnego systemu pracy w tym zakresie. I najważniejsze: pomimo ponoszenia pełnego ryzyka biznesowego, ogromnych kosztów startowych i bieżących oraz ogromu pracy nie zarabia na tej dziedzinie najczęściej nic… Dla trenerów natomiast jest do doskonały biznes, ponieważ potrafią zainkasować w ten sposób nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie bez ponoszenia żadnych kosztów (!)

W TI Fitness na Ursynowie wypracowaliśmy system zarządzania obszarem treningów personalnych, dzięki któremu przychód z tej części biznesu stanowi blisko 1/3 przychodu Klubu. System zawiera kompleksowe działania począwszy od doboru kadry, permanentnego szkolenia kadr trenerskich i recepcji, wprowadzenia spójnego systemu obsługi i diagnostyki klienta, kontroli jakości usługi oraz przepływów pieniężnych na linii klient-klub-trener. Wypracowaliśmy spójną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną dotyczącą treningów. Wiemy które kanały pozyskiwania „klienta premium” sprawdzają się a które nie. Zoptymalizowaliśmy wyposażenie klubu w sprzęt również pod kątem treningów personalnych. Mierzymy retencję klientów personalnych i za to premiujemy trenerów; innymi słowy premiujemy utrzymanie klienta a nie za ilość poprowadzonych jednostek. Mamy wypracowane, zgodne z prawem, najkorzystniejsze rozwiązania prawne i podatkowe. Obecnie na terenie klubu zgodnie z naszym systemem pracuje ponad 25 trenerów personalnych. Prowadzą oni ponad tysiąc jednostek treningowych miesięcznie, generując w ten sposób w dobrych miesiącach przychód przekraczający 100.000 PLN.

Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko zwiększyliśmy całościową rentowność biznesu ale również istotnie zdywersyfikowaliśmy źródła przychodu. Dodatkowym plusem rozwoju segmentu treningów personalnych jest fakt, że „klient personalny” jest także „klientem świadomym”, dzięki czemu znana wszystkim w branży fitness „sezonowość”, w jego przypadku ma znikomy charakter. .

Jeżeli uważasz, że warto pomyśleć o takim modelu świadczenia usług treningu personalnego w Twoim klubie skontaktuj się z nami.

Tomasz Gać – Wiceprezes Zarządu Trenerindywidualny.pl Sp.zo.o. – w firmie odpowiedzialny za wszystko co związane z Treningami Personalnymi –

Kontakt: treningi@trenerindywidualny.pl

 

Happy Friday w TI Fitness

W piątki w TI Fitness Twoi bliscy ćwiczą całkowicie za darmo!

Nie zwlekaj! Zaproś swoich znajomych do naszego klubu i skorzystajcie z uroków wspólnego treningu na siłowni lub zajęciach fitness!

Więcej szczegółów na FB oraz pod numerem telefonu 22 425 13 06

Artykuły TI FItness

A czy znacie bazę naszej wiedzy? W przerwie między treningami zapraszamy do śledzenia artykułów

Wybrane zdjęcia i filmy z naszej

Galerii

fitness klub ursynów
fitness warszawa ursynów
klub sportowy ursynów
siłownia warszawa ursynów
trener osobisty warszawa ursynów
ursynów siłownia
trener personalny ursynów