Rehabilitacja


W powszechnym rozumieniu rehabilitacja jako leczenie kojarzona jest z przyszpitalnymi ośrodkami, w którym dwóch lub trzech terapeutów stara się pomagać grupie poszkodowanych przez los pechowców. Nasza filozofia różni się znacząco od tego stereotypu: dążymy raczej do połączenia podejścia medycznego z treningiem sportowym. Oprócz leczenia konkretnej dysfunkcji działamy holistycznie, traktując organizm Podopiecznego jako całość. Przykładowo praca nad stawem ramiennym nie wyklucza treningu wydolności aerobowej wykonywanego z wykorzystaniem kończyn dolnych. Jeszcze inaczej; źródłem konkretnego problemu, często nie tak odległym jak by się to wydawało, są inne niedoleczone urazy bądź kompensacje w rejonach ciała nie „przylegających bezpośrednio” do newralgicznego punktu. Przykładowo, ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa może wynikać z dysfunkcji w obrębie stawu skokowego. Naszym celem jest nie tylko zlikwidowanie bólu i doraźna pomoc, ale takie przygotowanie ciała by było ono odpowiednio przygotowane na późniejsze obciążenia stosowane we właściwym treningu sportowym.

osoby-po-kontuzjiNasza terapia może stanowić część programu treningowego bądź stanowić niezależny proces. Nie wahamy się również przed zasięganiem pomocy współpracujących z nami lekarzy – specjalistów najwyższej klasy – dzięki czemu pomagamy Klientowi zaoszczędzić Jego czas i pieniądze.

Nasza pomoc skierowana jest przede wszystkim do:

- wyczynowych sportowców i amatorów
- osób z przewlekłymi dysfunkcjami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie
- dorastającej młodzieży i dzieci , które często już na tym etapie borykają się z narastającymi wadami postawy czy chorobami okresu dorastania
- osób starszych pragnących poprawić jakość swojego codziennego życia i zahamować procesy degeneracyjne w tkankach.

Rehabilitacja według koncepcji TI:

- indywidualizacja: niezależnie od tego czy nasi Klienci są mistrzami sportu, amatorami czy zwykłymi osobami szukającymi pomocy w rozwiązaniu swoich problemów bólowych, cel związany z ich powrotem do zdrowia staje się naszym priorytetem. Angażujemy się w ten proces jako zespół; oprócz licencjonowanego fizjoterapeuty nasz klient otrzymuje wsparcie dietetyczne oraz treningowe. Oba te dodatkowe elementy mają za zadanie wspierać proces terapeutyczny, powodując w rezultacie szybszy powrót do zdrowia i do aktywności sportowej.

- pracujemy na najwyższej klasy sprzęcie, stosując najnowsze techniki terapeutyczne.

Najważniejszym elementem każdego procesu jest człowiek, ale odpowiednie wsparcie techniczne jest również bardzo ważne. Nasz ośrodek posiada kompleksowe wyposażenie, które jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom terapeutyczno-treningowym. Sprzęt takich producentów jak KEISER, WOODWAY, Life Fitness czy REDCORD pozwala w pełni realizować te cele.

- działamy zespołowo: podczas gdy głównym zadaniem terapeuty jest opracowanie indywidualnego planu leczenia, dodatkowymi elementami jest wsparcie w zakresie treningu i diety. Nasi terapeuci są również trenerami przygotowania motorycznego, dlatego praca z nimi już w tym aspekcie ma charakter wszechstronny. Dodatkowo, trenerzy mają stały kontakt z dietetykiem, który na bieżąco wspiera proces leczenia poprzez przygotowanie odpowiednio zbilansowanej diety. W efekcie powoduje to powstanie optymalnego balansu pomiędzy treningiem i regeneracją, co oprócz bieżącej poprawy wyników sportowych zabezpiecza na przyszłość przed kontuzjami.

- prehabilitacja: jest określeniem nie występującym w polskim słowniku, a szkoda. To bardzo istotny element treningu, działający prewencyjne w kontekście ryzyka odniesienia kontuzji. Dla nas to bardzo ważna część, która rozpoczyna każdy trening serią ćwiczeń mających na celu poprawę i utrwalenie prawidłowych nawyków ruchowych. Badania naukowe udowodniły, że osoby mające odpowiednią kontrolę nad własnym ciałem są istotnie mniej predysponowane do urazów niż  Ci, którzy tych umiejętności nie posiadają.

Rehabilitacja według TI zapewnia:

- wsparcie ze strony certyfikowanych specjalistów z zakresu terapii i treningu
- certyfikowanych terapeutów manualnych
- światowej klasy sprzęt producentów takich jak: KEISER, WOODWAY, REDCORD, Life Fitness czy Versa Climber
- sesje w układzie jeden-na jeden
- wsparcie w zakresie żywienia
- catering dietetyczny na życzenie

W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami.