Odżywianie

odzywianieSposób naszego żywienia w głównej mierze zdeterminowany jest nawykami kształtowanymi przez lata. Podświadomie, kierowani doświadczeniami które nabywaliśmy już od wczesnego dzieciństwa, postępujemy według zakodowanych wzorców. Ile razy próbowaliśmy różnych cudownych diet i nic z tego nie wychodziło? Potrzeba naprawdę sporo czasu na to by zmienić mechanizmy zachowań, dostosować je do indywidualnego stylu życia. Konieczne jest stałe, specjalistyczne wsparcie, tak by utrwalić pozytywne zmiany i w efekcie poprawić sprawność. Opracowanie adekwatnej do sportowego trybu życia diety opiera się przede wszystkim na precyzyjnej kombinacji podaży odpowiedniej ilości składników pokarmowych oraz nawodnienia organizmu.

Nasz zespół certyfikowanych specjalistów, poprzez odpowiedni dobór posiłków, czas ich podawania, ilość oraz nawodnienie pomoże Ci zwiększyć zasoby energetyczne w mięśniach, zmienić Twój skład ciała oraz poprawić Twoją wydajność.

Programy dietetyczne TI nauczą Cię  kontrolować przyjmowane posiłki. Oszacujemy Twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz przeprowadzimy przez skomplikowany proces ewolucji zmian nawyków żywieniowych.

Podstawowe cele w naszej strategii:

- określenie indywidualnych niedoborów pokarmowych
- podniesienie zasobów energetycznych w komórkach
- optymalizacja składu ciała (redukcja tkanki tłuszczowej do pożądanego poziomu)
- przyspieszenie procesu regeneracji potreningowej

Nasze programy dietetyczne funkcjonują jako zintegrowana z planem treningowym całość, mogą jednak na specjalne życzenie Klienta być przygotowywane niezależnie.

Nasze programy żywieniowe dedykowane są :
Programowanie diety według TI

- indywidualizacja: każdego Klienta, niezależnie od tego czy jest gwiazdą sportu czy skromnym „weekendowym biegaczem” traktujemy z taką samą uwagą, dokładnością i profesjonalizmem. Cały proces rozpoczyna się od indywidualnego spotkania, podczas którego przeprowadzany jest wywiad żywieniowy, analizowana dotychczasowa historia w zakresie żywienia oraz określane wstępne cele. Następnie, podczas serii spotkań wplecionych w odpowiedni sposób w proces treningowy, modyfikujemy nasze zalecenia tak aby na bieżąco odpowiadały one zapotrzebowaniu danego Klienta. Oprócz roli kierującej i wspierającej, odgrywamy również rolę edukacyjną – naszym celem jest nauczenie Klienta odpowiednich strategii żywieniowych tak aby w przyszłości stał się w tym względzie całkowicie niezależny.

- zrozumienie: każdy z nas ma swoje życie ze wszystkimi jego charakterystycznymi aspektami. Niektórzy spędzają dużo czasu w domu, inni cały czas są „w biegu”. Naszym celem jest ułożenie takiego planu żywieniowego aby był on możliwy do zastosowania. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie ze wsparcia współpracującej z nami firmy cateringowej, która przygotuje dla Klienta część bądź całość posiłków.

W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami.